ÇEVRİMİÇİ ANKET SİTELERİ

İnternet çağı hayatımıza girdi gireli parmaklarımızın ucunda tüm dünya. İletişim internet yoluyla hız kazandı. Markalara ulaşılabilirlik arttı. Markaların müşterilere ulaşımına farklı alternatifler eklendi. O alternatiflerden biri çevrimiçi anketler. Nedir bu çevrimiçi anketler?

Sitelerine üye olabileceğiniz aynı zamanda sanal marketlerden uygulamalarını indirip kaydolabileceğiniz karşılığında anket başına para kazanabileceğiniz, diğer etkinlik kuponlarına dönüştüreceğiniz ya da bağış yapabileceğiniz online anketlerdir. Öyle büyük meblağlar düşünmeyin. Damlaya damlaya göl olur mantığıyla hareket etmeniz gerekecektir.

Bazı çevrimiçi anketlerden bir kaçını listeledim. Bunlar:

  • Valued Opinions: Puan toplama yöntemi ile çalışır. Biriken puanlarınızı kuponlara çevirebilirsiniz.
  • Talk Online Panel: Anketler karşılığında biriktirdiğiniz puanları banka hesabınıza aktarabilir, bağış yapabilir ya da etkinlik kuponlarına dönüştürebilirsiniz.
  • Toluna: Sosyal medyadaki gibi akışı olan farklı bir anket sitesi. Sitenin bilgi içerikli oylayabileceğiniz mini anketleri olduğu gibi kendi mini anketlerinizi de oluşturabileceğiniz bir platform.
  • Fikir Pazarı: Kazandığınız puanları kuponlara dönüştürebiliyorsunuz.
  • Mobrog: Puan sistemiyle çalışmaz. Anket başı kazancınız otomatik birikir.

Üye olduğunuzda aralıklı olarak e postanıza ya da uygulamanıza anketler gelecektir. Bu anketleri dikkatli bir şekilde cevaplamanız size daha çok anket gelmesini sağlayacaktır. Her zaman anket olmayabilir bu yüzden bir siteye kayıt olmak yerine birden fazla siteye kayıt olabilirsiniz.