Forum Scriptleri Yazılımları

XenForo

XenForo forum yazılım dilinin ilk olarak ücretli olan kısmından konuyu ele alalım. XenForo forum yazılımları pazarında olan en iyi forum CMS’den birisidir. Ayrıca çevrimiçi platform seçmek isterken en önemli özelliklerinden birisi de güvenilir olarak bilinmesidir. Bunların haricinde, çok iyi bir forum deneyimi sunabilmek amacı ile hızlı yüklenmektedir. XenForo, şirket ve şirketlerin son bilgileri ile bağlantılı olmak amacı ile ve onların topluluklarını oluşturmaları adına mükemmel bir araçtır. XenForo bunun yanı sıra girişleri çok rahat bir hale gelmek amacı ile sosyal medya ile giriş yapabilmeyi de desteklemektedir.


VBulletin

vBulletin geçmişten 2020 yılına dek süre gelen en mükemmel Forum Yazılımlarından bir tanesidir. Özellikle vBulletin’in sizlere sunduğu güçlü yazılımları sayesinde profesyonel bir forum içeriği oluşturmayı amaçlayan kullanıcılar içim şahane bir çözüm sunmaktadır. Ayrıca vBulletin Forum Yazılım Dili kurulum olarak da çok kolay ve basittir. Tecrübesi olmayan kişilerin bile vBulletin sayesinde forum kurulum projelerini başlatabilirler.


PhpBB

PhpBB Ücretsiz Forum Yazılımları kategorisinde olan ve forumları oluşturabilmek adına açık kaynaklı olan bir web forum yazılımı türüdür. Geniş yelpaze de olan fonksiyonları ile ücretli olan herhangi bir web forum yazılımları yahut web yazılımlarına alternatif olarak kullanılabilir. PhpBB’nin çözülmesi gereken tek problemi ise mobil optimizasyon sorunudur. PhBB Ücretsiz Forum Yazılım Dilinin en iyi avantajı ise ücretsiz olmasıdır. Bu forum yazılım dilinin kullanıcı ara yüzü gayet elverişli ve teknik desteği de bir o kadar iyidir. PhpBB forumları oluşturmak için açık kaynaklı yazılımdır. Geniş fonksiyon yelpazesi sayesinde, ücretli herhangi bir yazılıma iyi bir alternatiftir. Çözülmesi gereken tek sorunu; mobil optimizasyondur. PhpBB’nin avantajı ücretsiz bir forum yazılımı olmasıdır. Kullanıcı arayüzü ve teknik desteği iyidir.


PlushForums – Responsive

PlushForums Ücretsiz Forum Yazılımları kategorisinde güvenilirliği sağlam olan bir forum platformudur. Üniversite ya da başka grupların forum web sitesi kurma arzuları için muhteşem çözümler sunmaktadır.


Diğer Forum Yazımları

  • WBB ( WoltLab Burning Board )
  • IP Board ( Invision Power Board )
  • BBPress
  • Vanilla Forums
  • MyBB