İnstagram Takipçi Nasıl Kazanılır?

İnstagram’da çok takipçiye sahip olmak kullanıları mutlu eden unsurlardan birisidir. Bunu göz önünde bulunarak size İnstagram takipçisi nasıl kazanılır hakkında bir kaç önemli yoldan bahsetmeye karar verdik.

  • Hashtag (#) Kullanmak

İnstagram hashtag’leri bir kullanıcının daha çok kişiye hitap etmesi anlamına gelir. Bir gönderinin altına en fazla 30 adede kadar hasthag atmanıza izin verilir. Çeşitli araştırmalara göre, 11 veya daha yüksek hasthag kullanmak etkileşim oranını oldukça yükseltir.

  • Yanlış Hashtag Kullanmaktan Kaçının

Hashtag’leri düzgün bir şekilde kullanmak İnstagram’da oldukça önemlidir. Hashtag kullanımını doğru yaptığınızda kitleniz size uygun veya markanızla alakalı kullanıcılar olacaktır.

Gönderiniz için en iyi hashtag’leri tanımlamanın bir kaç yolu vardır. Sizin gönderinize benzer gönderileri kontrol edin, ne tür hashtag kullanıyorlar? Kullandıkları hashtagleri ne zaman, hangi gönderilerde tercih ediyorlar.

Kendinize bir hashtag listesi belirlediğinizde, daha fazla araştırma yapma zamanı gelmiş demektir. Hashtagify.me gibi web siteleri, popüler olan hashtag’leri bulmanın yanı sıra, zamanınızı ayırmaya değecek olan sizinle ilgili etiketleri bulmanıza yardımcı olur. Bir diğer uygulama RiteTag, seçtiğiniz etiketlerin hangilerinin iyi performans gösterdiğini ve hangilerinin kötü performans gösterdiğini size söyler.

  • En İyi Filtreleri Seçin

Bir araştırmada filtrelenmiş fotoğrafların görülmeme olasılığı %21 olarak hesaplanmıştır, filtrelenmiş resimlerle karşılaştırıldığında fark apaçık ortadadır. Ancak hangi filtreler en iyi performansı gösterir?

Araştırmada, daha yüksek pozlamalı fotoğraflar genellikle daha fazla gösterime sahip ve daha sıcak filtreler ortalama olarak daha fazla yorum da alıyorlar.

  • Diğer Platformlara Hesabınızı Bağlayın

İnstagram, herkesin resimlerini ve videolarını Facebook, Twitter, Tumblr ve Flickr’da paylaşılmasını daha kolay hale getiriyor. Bu platformlardan herhangi birinde zaten bir kitleye sahipseniz, İnstagram paylaşımlarınızı orada yayınlayın.

Ancak sadece paylaşmayın. Facebook sayfanıza bir İnstagram paylaşımınızı eklemek, kitlenizin İnstagram hesabınızdan sürekli olarak haber almalarını sağlar. Facebook kitlenizden yararlanma açısından, hayranlarınızdan sizi İnstagram’da tekrar tekrar izlemelerini önerebilirsiniz.

Bir web siteniz veya blogunuz varsa, yalnızca sosyal medya ikonlarının ötesine geçmeyi deneyin. Blogunuza etiketli bir İnstagram profilinizi eklemek, organik olarak büyümenin mükemmel yollarından birisidir.