Sinirleri Yatıştıran 5 Bitki Çayı

Hepimiz zaman zaman gergin bir ruh hali içerisine girebiliyoruz. Elbette bu halimiz geçicidir. Ama daha çabuk sürede sakinleşmek isteyebiliriz. Böyle zamanlarda bizlere bitki çayları yardımcı oluyor. İşte sizi pamuk gibi yapacak lezzetli bitki çayları…

Nane Çayı

Başlangıcı nane çayı ile yapıyoruz. Nane çayının yapısı içerisinde mentol yer alıyor. Mentol, kas gevşetici bir etkiye sahip olduğundan bütün gerginliğinizi bir anda alıyor. Denemenizi öneririz.

Papatya Çayı

Papatya çayı sizi sakinleştirmekle kalmıyor, uyku probleminizi de ortadan kaldırıyor. Nane çayında yer alan kas gevşetici özellik papatya çayında da yer alıyor! Aktardan aldığınız papatya çayını demleyin ve keyfinize bakın.

Melisa Çayı

Melisa çayı, kortizol adlı stres hormonunun azalması konusunda yardımcı oluyor. Sakinleştirici etkileri olan bu çay ile tüm gerginliğinizden kurtularak mutlu bir gün geçirebilirsiniz. Umarız tadını da beğenirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay nelere derman olmuyor ki? İçerisinde yer alan polifenoller sayesinde gerginlik ve öfke gibi olumsuz duygu durumlarıyla mücadele ediyor. İçerisinde kafein olsa da sakinleşmenizi sağlayan bir çaydır.

Gül Çayı

Gül çayının sayısız yararı bulunuyor. Bu yararlar arasında en çok bilineni ise sakinleştirici etkisidir. Aynı zamanda kaygıyı da azaltır. Gül çayı tamamen doğal bir sakinleştiricidir. Mis gibi kokusunu da çok seveceksiniz.

Siz elbette her zaman pozitif olmak için çaba gösterin ama baktınız olmuyor, geriliyorsunuz. Bu bitki çayları yardımınıza yetişecektir!